امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 5 تير ماه، 1401


رئیس اتاق اصناف مشهد خبر داد: نیاز توجه ویژه به بنگاههای کوچک و متوسط در ایجاد اشتغال پایدار
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : چهارشنبه، 5 مهر ماه، 1396 تعداد بازدید: 802

همایش گرامیداشت روز جهانی بهداشت محیط در مشهد با هدف بررسی موضوعاتی نظیر آلودگی هوا و کنترل آن با حضور تعدادی از کارشناسان بهداشت محیط مشهد برگزار شد.در بخش سخنرانان این همایش، رئیس اتاق اصناف مشهد ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: ما ملت ایران همواره یاد و خاطره شهدای جانباز، ایثارگر، آزادگان و تمامی دلیران و شیرزنانی که در 8 سال دفاع مقدس جان برکف از کیان نظام و مرزهای میهن عزیزمان ایران، پاسداری کردند را گرامی میداریم.

محمود بنانژاد مشهدی ضمن تشکروقدردانی از معاونت بهداشتی دا نشگاه علوم پزشکی و رئیس مرکزبهداشت محیط و حرفه ای در زمینه همراهی و همکاریهای صمیمانه با اصناف ادامه داد: بنگاههای کوچک و متوسط  در بسیاری از نقاط جهان  مورد توجه ویژه ای قرار دارند تا جایی که در حال حاضر توجه به بنگاههای خرد نیزبه اهمیت وجود این بنگاهها افزوده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد وی با اشاره به نقش پررنگ بنگاههای کوچک و متوسط  بیان داشت: امروزه SME ها  تبدیل به MSME ها شده اند زیرا بخش بزرگی از تولید ناخالص ملی و ایجاد اشتغال پایدار توسط این واحدها تأمین می شود.

بنانژاد با تأکید بر مقرون به صرفه بودن این نوع کسب و کار خاطرنشان کرد: این کسب و کارها به لحاظ راه اندازی و مدیریت با سرمایه کمتر، بازدهی بیشتر و پایداری بالاترهمراه بوده و این درحالیست که وقتی یک صنعت بزرگ دچار مشکل می شود، دولت، بانکها و همه ی دستگاهها به این مسئله ورود پیدا می کنند، اما در MSMEها این مسائل یا اندک بوده و یا اصلا وجود ندارد وبنابراین توسعه ی این بنگاهها می تواند به اشتغال پایدار و تحقق شعار سال یعنی اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال کمک ویژه ای بنماید.

رئیس اتاق اصناف مشهد ضمن تأکید برقرار گرفتن این بنگاهها در چارچوب قوانین تصریح کرد: توسعه ی این بنگاهها نیازمند حمایت همه جانبه تمامی دستگاههای دولتی و غیردولتی بوده ضمن اینکه نباید از اهمیت بسیار بالای بهداشت روان یک کارآفرین، یک کارفرما و کسی که سرمایه گذاری می کند و درجهت توسعه گام برمی دارد، غافل بود.

بنانژاد در ادامه افزود: در تمام دنیا کسی که شغلی را پایه گذاری می کند از احترام و جایگاه خاصی برخوردار است، ما هم باید سعی کنیم با رعایت تمام موازین، قوانین و هدایت کسب و کارها به سمت قانونمندی فضایی را ایجاد نماییم تا واحدهای خرد و کوچک تولیدی به سمت برند سازی حرکت نموده و هرسال نسبت به سال قبل از شرایط بهتری برخوردار شده و بتوانند در رقابتهای بین المللی نقش خود را به نحو مطلوبی ایفا نمایند.

شایان ذکر است 4 مهر روز جهانی بهداشت نامگذاری شده و شعار سالجاری روز جهانی بهداشت محیط "کیفیت هوای آزاد و هوای داخل ساختمان " می باشد.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

 

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب