امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
چهارشنبه، 9 مهر ماه، 1399


همکاری پلیس برای توقف فرار مالیاتی
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : دوشنبه، 2 مرداد ماه، 1396 تعداد بازدید: 826

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور تلاش و زحمات پلیس آگاهی را در حوزه مبارزه با جرایم اقتصادی قابل‌تقدیر دانست و گفت: مبارزه با فرار مالیاتی اولویت سازمان امور مالیاتی کشور است.

به گزارش اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی ناجا، سیدکامل تقوی‌نژاد طی جلسه‌ای با سردار محمدرضا مقیمی، رئیس پلیس آگاهی ناجا به همکاری و تعامل پایاپای این سازمان با پلیس تاکید کرد و گفت: مبارزه باجرائم مالیاتی، برنامه و اقدام مشترک دستگاه مالیاتی و پليس آگاهی است. او افزود: برخورد قاطع با مجرمان دانه‌درشت مالیاتی اولین و مهم‌ترین راهکار این بخش است که باید با قاطعیت آن را دنبال کرد. تقوی‌نژاد با بیان اینکه تقریبا بودجه دولت (نه‌تنها بودجه جاری)، متکی به مالیات می‌باشد، افزود: حدود 50 درصد بودجه جاری و نزدیک به 36 الی 37 درصد بودجه عمومی از مالیات تامین می‌شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور ضمن قدردانی از پلیس برای پیگیری و انجام موضوع مبارزه با فاکتورفروشان در سال‌های گذشته که منجر به شناسایی 3 هزار شرکت در این‌خصوص شده بود، گفت: با همکاری خوب پلیس آگاهی توانستیم بسیاری از افراد اخلالگر در نظام اقتصادی را شناسایی و همچنین عمده مشکلات را درخصوص کارت‌های بازرگانی تا حدود زیادی حل کنیم. او ادامه داد: از سال 91 تا 94 توانستیم حدود 3 هزار و 500 نفر از کسانی را که در مبادی ورودی از طریق کارت بازرگانی و بدون پرداخت مالیات کالا وارد می‌کردند را شناسایی کنیم که از این تعداد حدود 1400 فقره پرونده رسیدگی شد؛ این حرکت کار جدیدی است که باید همه نهادها کمک کنند تا بیش از پیش انجام شود.

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور به وحدت رویه در برخورد با جرائم اقتصادی تاکید کرد و گفت: ما در بحث مبارزه با جرائم مالیاتی به دنبال موارد خرد و بازاری نیستیم، بلکه شناسایی و برخورد با دانه‌درشت‌های مالیاتی از اولویت‌های مهم مادر این بخش است. وی در پایان با اشاره به تشکیل دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم مالیاتی افزود: درخصوص رسیدگی به پرونده‌های فرارمالیاتی با قوه قضائیه جلسات زیادی برگزار کرده‌ایم که امیدواریم امکاناتی فراهم شود که شروع به کار این دادسرا را تسریع کنند که قطعا در بررسی پرونده‌های کلان تاثیر بسزایی خواهد داشت.

منبع خبر: روزنامه دنیای اقتصاد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 استارت اصلاح مقررات مالیاتی کلید می‌خورد  [ سه شنبه، 16 مهر ماه، 1398 ] 478 مشاهده
 حل مشکل مالیاتی آهن فروش‌ها  [ يكشنبه، 14 دي ماه، 1393 ] 1171 مشاهده
 الزامات مالیاتی صاحبان مشاغل  [ سه شنبه، 7 شهريور ماه، 1396 ] 742 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب