امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 4 آبان ماه، 1399


نائب رئیس دوم اتاق اصناف مشهد اعلام کرد: الزام کلیه ی واحدهای صنفی به نصب دوربین های مدار بسته
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : دوشنبه، 13 دي ماه، 1395 تعداد بازدید: 1620

نشست هم اندیشی اتحادیه صنف الکترونیک روز یکشنبه 12 دی ماه سالجاری با حضور رئیس اداره نظارت براماکن عمومی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی، معاون اداره کل امنیتی استانداری خراسان رضوی و اعضاء صنف نصب دوربین های مداربسته در محل سالن  همایشهای اتاق اصناف مشهد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد نائب رئیس دوم اتاق اصناف مشهد اظهار داشت :  با همکاری و تعامل پلیس اماکن نصب دوربین مدار بسته در واحد های متقاضی پروانه کسب الزامی گردید.

سید محسن خاوری هاشمی ادامه داد : الزام کلیه ی صنوف به نصب دوربین های مداربسته به منظور پیشگیری از وقوع جرم و سرقت در واحدهای صنفی بوده که در کمیسیون نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی  جهت اجرا به تصویب رسید.

وی ضمن تأکید بر حساسیت موضوع خاطرنشان کرد: متصدیان واحدهای صنفی و حتی همشهریان در استقاده از اشخاص خبره و باصلاحیت جهت نصب دوربین های مداربسته اقدام نمایند.

رئیس اتحادیه صنف الکترونیک افزود: همشهریان جهت اطمینان بیشتردربه کارگیری واحد صنفی وانتخاب دوربینهای مدار بسته می توانند با اتحادیه الکترونیک به شماره 32252666  تماس حاصل نمایند.

الزام نصب تابلوهای هشدار جهت وجود دوربین های مدار بسته در اماکن عمومی

همچنین در این جلسه رئیس اداره نظارت براماکن عمومی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی ضمن بیان توضیحاتی در خصوص به کارگیری افراد معتمد جهت نصب دوربین های مدار بسته توسط واحد های صنفی و کیفیت تجهیزات به کارگیری شده  اظهار داشت: ضوابط خاصی برای قبل و بعد از افتتاح امکنه عمومی وجود دارد که باید در این دو موضوع دقت نظر لازم صورت پذیرد و بعضی از صنوف حتما باید مجوز لازم را جهت نصب دوربین مداربسته دریافت نمایند.  

جناب سرهنگ منصورزاده ضمن تأکید نصب تابلوی هشدار وجود دوربین مداربسته در اماکن مختلف خاطرنشان کرد: نصب اینگونه دوربین ها علاوه بر مسائل امنیتی، مسائل اخلاقی را هم به دنبال دارد، استنباط بسیاری از افراد این هست که می توانند این تجهیزات رادر هرمکانی  قرار دهند،  حال اینکه نباید دوربین در مکانهای مخفی باشد ودر صورت مشاهده اینگونه موارد با خاطی برخورد شدید قانونی صورت خواهد گرفت.

وی ضمن قرائت ضوابط قبل و پس از نصب دوربین های مداربسته در اماکن مختلف اظهار داشت: دوربین های مداربسته باید ضمن برخورداری از کیفیت لازم مجهز به سیستم upsبرای توانایی فیلمبرداری در صورت قطع برق را داشته و همچنینتوانایی ذخیره و بازیابی اطلاعات حداقل تا یک ماه گذشته را جهت بهره برداری های لازم داشته باشد.  

چرا مردم دوربین مدار بسته نصب می کنند؟

همچنین معاون اداره کل امنیتی استانداری خراسان رضوی با بیان این سؤال که چرا مردم دوربین مدار بسته نصب می کنند؟ اظهار داشت: مردم برای امنیت اقدام به نصب دوربین می نمایند و می دانیم که همه ی ما در امر امنیت دخیل هستیم و امنیت یک مقوله جمعی است که فرد فرد ، افراد اجتماع در برقراری و حفظ آن دخیل هستند.

اسداللهی در ادامه افزود : همه ما این فرمایش گرانبها را شنیده ایم که قدر سلامتی را زمانی می دانیم که بیماری به سراغمان آید، وقتی که مسئله ای امنیتی برای فرد یا جامعه ای پیش آید، آن موقع است که قدر امنیت را بیشتر خواهیم دانست.

وی خاطرنشان کرد: ما از اعضاء رسمی  اتحادیه توقع داریم کارهای نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته را به نحو مطلوب انجام دهند تا برای پیگیریهای بعدی دچار مشکل نشویم زیرا اگرنتوانیم از پول و هزینه ای که سرمایه می شود و تجهیزاتی که استفاده می شود، بهره برداری کنیم، عملا در ایجاد امنیت هیچ اتفاقی نیفتاده است.

معاون اداره کل امنیتی استانداری خراسان رضوی بیان داشت: ما عزممان را جزم کردیم تا در استان و به ویژه مشهد الرضا کارهای خوبی انجام شود و اعضای رسمی اتحادیه کارهای نصب دوربین های مدار بسته را به عهده بگیرند، به همین جهت دستورالعمل شورای امنیت کشور را با امضای شخص استاندار وقت به ادارات و سازمانها و ارگانهای مختلف ابلاغ کردیم.

اسداللهی خطاب به اعضاء اتحادیه تأکید کرد: در شأ ن شما، اتحادیه و مشهد الرضاست که وظیفه خود را خوب، اقتصادی و امنیتی انجام دهید، مشتری به دنبال ارزان بودن کالاست، حداقل توقع ما اینست که بحث حرفه ای در توجیه مشتری طوری باشد که مشتری سرمایه گذاری خود را هدر ندهد.

وی از تعیین سطح اعضاء این رسته در اتحادیه خبر داد و در ادامه افزود: اگر شما طراحی، جانمایی، نصب و پشتیبانی خوبی نداشته باشید، هزینه تبدیل به ارز خارجی شده و حق مطلب ادا نخواهد شد.

اسداللهی ضمن تأکید بر امر آموزش اعضاء اتحادیه اضافه کرد: آموزش نقش بی بدیل در مسائل مختلف و پیشرفت توسعه ی کار برای عضو اتحادیه داشته و اعضاء اتحادیه در صورت نقص کار آن پذیرفته و نسبت به رفع آن همت گمارند.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد 

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب