امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
پنجشنبه، 9 بهمن ماه، 1399


فاصله ۵۰۰ تومانی شکر با نرخ مصوب
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : سه شنبه، 16 شهريور ماه، 1395 تعداد بازدید: 425

در حالی که قیمت شکر طی ماه‌های اخیر به دلیل آنکه تاخیر در واردات این محصول عنوان شده بود، افزایش یافت و به کیلویی حدود ۴۰۰۰ تومان رسیده بود، دبیر انجمن صنفی صنایع قند و شکر اظهار کرد که عرضه شکر تولید شده از چغندرقند روز به روز در حال افزایش است و قیمت این محصول به کیلویی کمتر از

 ۲۷۰۰ تومان در مراکز عمده‌فروشی رسیده است.

بهمن دانایی گفت: استان‌های آذربایجان غربی، همدان و اسلام‌آباد تولید و عرضه شکر خود از چغندرقند را آغاز کرده‌اند و همین عامل سبب شده قیمت شکر در بازار عمده‌فروشی به کمتر از کیلویی ۲۷۰۰ تومان برسد که در آینده با آغاز شدن تولید شکر در استان‌های دیگر مانند قزوین، کرمانشاه و غیره قیمت این محصول به قیمت منطقی نزدیک‌تر خواهد شد.

وی ادامه داد: براساس قانون قیمت مصوب شکر درب کارخانه کیلویی ۲۵۲۰ تومان است و براین اساس همه کارخانه‌های فعال شده به همین قیمت محصول خود را روانه بازار کرده‌ و می‌کنند. همچنین قیمت این محصول در مراکز عمده‌فروشی می‌تواند تا سه درصد افزایش یابد و به حدود ۲۶۰۰ تومان برسد و قیمت منطقی برای بازار مصرف نیز با افزایش ۱۰ درصدی باید به حدود کیلویی ۲۹۰۰ تومان برسد که پیش‌بینی می‌شود قیمت این محصول به زودی به قیمت منطقی خود نزدیک شود.

دبیر انجمن صنفی صنایع قند و شکر با بیان این‌که تولید و عرضه شکر در استان قزوین تا هفته آینده آغاز می‌شود، گفت: کارخانه‌های قند استان قزوین نزدیک‌ترین مرکز عرضه شکر برای پایتخت محسوب می‌شود و علی‌رغم این‌که از هم‌آکنون تولید شکر داخل اثر خوبی در کاهش قیمت شکر در بازار کشور و تهران را داشته است به نظر می‌رسد تا هفته آینده و با عرضه شکر در این استان همجوار تهران، قیمت این محصول نیز متعادل شود.

دانایی تصریح کرد: یکی دیگر از عواملی که باعث کاهش قیمت و متعادل‌تر شدن آن در بازار می‌شود این است که بیش از این به دلیل این‌که برخی مصرف‌کنندگان مانند شیرینی‌فروشی‌ها و دیگر صنایع احساس می‌کردند که امکان کمبود در عرضه شکر وجود دارد، آن را برای یک ماه خود خریداری می‌کردند، اما هم‌اکنون که به تدریج عرضه شکر تولید داخل در بازار روبه افزایش است و چنین نگرانی وجود ندارد تقاضای کاذب برای این محصول نیز از بین می‌رود که این خود عاملی برای کاهش و منطقی شدن قیمت شکر در بازار است.

وی اظهار کرد: با توجه به میزان عرضه شکر در این بازه زمانی و این‌که تولید این محصول حدود ۱۵ روز زودتر از سال‌های گذشته آغاز شده است، به نظر می‌رسد بالغ بر شش میلیون تن چغندرقند از کشاورزان به کارخانه‌ها تحویل داده شود و میزان تولید شکر از چغندرقند و نیشکر به یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن برسد.

به گزارش ایسنا، بیش از دو ماه است که شکر با افزایش قیمت در سطح بازار روبرو شده است، در حالی که طبق آنچه مسئولان وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده‌اند قیمت منطقی هر کیلوگرم شکر باید حداکثر ۲۵۰۰ تومان باشد.

منبع : ایسنا

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 فرمول ترکیبی برای طرح مسکن قسطی  [ چهارشنبه، 23 دي ماه، 1394 ] 474 مشاهده
 صادرات طلا آسان شد: کم شدن حباب قیمتی سکه  [ پنجشنبه، 22 آبان ماه، 1393 ] 977 مشاهده
 بازگشت ایتالیا با صنایع کوچک  [ پنجشنبه، 15 مرداد ماه، 1394 ] 940 مشاهده
 6 مصوبه برای رفع مشکلات صادرات  [ چهارشنبه، 4 تير ماه، 1393 ] 699 مشاهده
 فصل نامشترک خودروسازی ایران و کره  [ يكشنبه، 7 آذر ماه، 1395 ] 353 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب