امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
چهارشنبه، 9 مهر ماه، 1399


در دیدار حجت الاسلام و المسلمين پژمانفر با هیئت رئیسه اتاق اصناف مشهد مطرح شد : اشتغال، در گرو واحدهای خرد و متوسط
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : سه شنبه، 12 مرداد ماه، 1395 تعداد بازدید: 604

نشست هم اندیشی هیئت رئیسه اتاق اصناف مشهد با حجت الاسلام و المسلمين پژمانفر (نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس شوراي اسلامي) با موضوع بررسی مسائل و مشکلات مبتلا به صنوف در روز چهارشنبه  ششم  مردادماه 94 در محل اتاق اصناف مشهد برگزار گردید.به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

 حجت الاسلام و المسلمين پژمانفر ضمن تأکید بر اینکه ما نباید بگذاریم واحدهای تولیدی بزرگ تعطیل شوند، اظهار داشت: در بازار و اقتصاد هر کشوری واحدهای خرد و متوسط در رأس سایر امور قرار دارند، زیرا بحث اشتغال وابسته به این واحدهاست، ضمن اینکه در این موارد خاص اتاق اصناف متولی اموراست و این اصناف است که باید جایگاه خود را برای عموم به اثبات برساند.

وی  ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص عملکرد  اتاق اصناف مشهد ضمن بیان این نکته که  نیاز است هرم ارتباطی اصناف با مردم و مسئولان اصلاح شود، تا تفکر مردم این باشد که، انسانهای توانمند وجدی در رأس اصناف قراردارند و در عرصه تولید و اقتصاد دلسوزانه گام برمی دارند ، ادامه داد :  اعتقاد دارم صنوف از ظرفیت بالایی برخوردارند و درگذشته این صنوف بودند که مسیر کشور را تعیین می کردند، انتخابات را صنوف تعیین می کردندو رأی صنف ها در انتخابات مؤثر بود در حالیکه امروزه نقش صنوف روز به روز کمرنگ تر می شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: اینکه مردم آشنایی لازم با اتاق اصناف و اتحادیه ها را ندارند، یک ضعف است و لازم است مردم و مسئولین اصناف را ببینند تا در تصویب قوانین، خدمات و تسهیلات و هزاران مسئلهء دیگر به آنان بها داده شود، برای مثال بعضی از آموزشکده ها مانند آموزشکده های خیاطی هنوز اتحادیه را به عنوان یک مرجع  نمی شناسند، چون اتحادیه نتوانسته با مردم ارتباط برقرار کند.

پژمانفر خاطرنشان کرد: کارکردن در اصناف منافعی دارد که می تواند صنوف را زنده نگه دارد، بسیاری از اصناف که در گذشته فعالیت می کردند از بین رفته اند و یا در معرض از بین رفتن هستند، چون دیده نشده اند، برای مثال چقدر کتابفروشی در مشهد داشته ایم، حالا چقدر باقی مانده و چرا این صنف رو به تعطیلی است؟ چون حمایت نشده اند و نیاز است که آنها در دادن مالیات و یا بسیاری جهات دیگر حمایت شوند، تا بتوانند کتابهای دینی و اسلامی را به دست مردم برسانند.

در ادامه این نشست رئیس اتاق اصناف مشهد اظهار داشت : ساختار اصناف براساس قانون نظام صنفی تعریف شده که به ترتیب از اتحادیه آغاز و به اتاق اصناف استان و اتاق اصناف ایران ختم می شود، ضمن اینکه  اتاق اصناف مشهد طی دوسال گذشته با تلاش و کوشش اقدامات مطلوبی را جهت ورود به صحنه های اجتماعی و ادارات سازمانها انجام داده است.

محمود بنانژاد ادامه داد: اصناف در بحث ورود به کمیسیونهای اقتصادی اقدامات مفید و قابل توجهی را انجام داده که فراکسیون اصناف هم در مجلس حضورداشته و نماینده کرمان حتی در بسیاری از جلسات اتاق ایران شرکت می کند.

وی افزود: می پذیریم که کم رنگ بودن ارتباطات اتاق اصناف با نمایندگان مجلس از نقاط ضعف اتاق بوده و از هم اکنون در راستای تعامل و همفکری بیشتر با نمایندگان مجلس در جهت حل و فصل مسائل مبتلا به صنوف اقدام خواهیم کرد. 

رئیس اتاق اصناف مشهد خاطر نشان کرد: یکی از مسائلی که در دراز مدت اتفاق افتاده و دغدغه ی ما هم هست، نماز اول وقت در خیابانهای منتهی به حرم مطهر است که ما موفق شدیم در هریک از محورها هیئت امنای مردمی در قالب سازمانهای مردم نهاد با همکاری کسبه محترم تشکیل داده و با استفاده از ظرفیت آنها در جهت برگزاری نماز اول وقت و با همکاری دستگاههای مرتبط از جمله شهرداری، بسیج و نیروی انتظامی قدم های مؤثری را برداریم.

شایان ذکر است محمود بنانژاد در پایان سخنانش از همکاری و مساعدت شهرداری ثامن در چاپ بنرتشکر و قدردانی نمود.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب