امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
چهارشنبه، 9 مهر ماه، 1399


رئیس اتاق اصناف مشهد خبر داد: عودت مبلغ 738 میلیون و 467 هزار و 431 ریال به شاکیان پرونده ها در طرح نوروزی
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : يكشنبه، 22 فروردين ماه، 1395 تعداد بازدید: 1429

فعالیت بازرسی و نظارت اصناف در راستای ساماندهی واحدهای صنفی از 22اسفندماه 94آغاز و تا پانزدهم فروردین ماه 95ادامه داشت . گشتهای مشترک بازرسی و نظارت اتاق اصناف مشهد با شعبه سیار تعزیرات حکومتی، جهاد کشاورزی ، دامپزشکی و اتحادیه های مرتبط ، بازرسی و نظارت مستمر و دقیق

 درجهت رصد قیمت گوشت و مرغ در خیابانهای منتهی به حرم مطهر، پل استقلال، خیابان گاز و همچنین مناطق گردشگری انجام شد.

که در همین راستا رئیس اتاق اصناف مشهد ضمن تشکر از خدمت رسانی صادقانه اصناف به مجاورین و زائرین حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)اظهار داشت: به جهت دفاع از حقوق اصنافی که بارعایت تمام موازین قانونی و اخلاقی مصداق بارز کاسب حبیب الله هستندوحفظ هیثیت ایشان ، واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف به شدت با متخلفان برخورد خواهدکرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد، محمود بنانژاد اعلام کرد: طی بازرسیهای ویژه بازرسی و نظارت اتاق اصناف مشهد با هماهنگی شعبه ویژه تعزیرات و دامپزشکی مقادیر قابل توجهی مرغ و آلایش مرغ تاریخ مصرف گذشته کشف گردید که نسبت به معدوم نمودن آنها اقدامات لازم صورت پذیرفت.

وی ادامه داد: در مدت یاد شده 18 هزار و 471 واحد صنفی توسط بازرسان اصناف مورد بازرسی قرار گرفته است.

رئیس اتاق اصناف مشهد افزود: تعداد 1829 فقره فرم مربوط به تخلفات صنفی توسط بازرسان به دلیل گرانفروشی، نصب نکردن برچسب قیمت، کم فروشی و ... تنظیم و برای رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

وی با اشاره به تعداد 1620 فقره شکایت و همچنین مبلغ 4میلیارد و 204 میلیون و 783 هزار و 399 ریال تخلف صنفی خاطرنشان کرد: در این بازه زمانی با بررسی و اقدام به موقع بازرسان اتاق اصناف مشهد مبلغ 738 میلیون و 467 هزار و 431 ریال به شاکیان پرونده ها عودت داده شد.

کشیک نوروزی 58 نانوایی حریم رضوی

محمود بنانژاد با اشاره به کشیک نوروزی تعدادی از اتحادیه های صنفی در راستای ارائه خدمات بهینه به زائرین و مجاورین بیان داشت: در اتحادیه صنف نانوایان با حضور دائمی 6 بازرس کشیک، 139 مورد بازرسی از واحدهای صنفی نانوایی انجام شد که 74 مورد منجر به احراز تخلف، 65 مورد بدون تخلف و تسلیم 90 برگ تذکرات صنفی به متصدیان گزارش شده است، همچنین 33 مورد گزارش تلفنی زوار و مجاورین مورد بررسی قرار گرفت که 10 مورد منجر به احراز تخلف و 23 مورد تذکر به کارگران و متصدیان واحدهای صنفی را به دنبال داشته است.

وی با بیان کشیک نوروزی 58 نانوایی حریم رضوی جهت رفاه حال زائرین و مجاورین در رینگ یک و دو حرم مطهر رضوی در ایام نوروز با میانگین 5 ساعت اضافه پخت اظهار داشت: بازرسان اتحادیه صنف نانوایان در معیت نماینده شرکت غله، خدمات بازرگانی و همچنین بازرسان بازرسی و نظارت اتاق اصناف در مسیرهای منتهی به حرم مطهر و کمپهای زائراقدام به بازرسی نموده اند.

بازرسی هتلها با 25 بازرس اتحادیه

محمود بنا نژاد با بیان این نکته که هتلها نقش مؤثر و قابل توجهی در ارائه خدمات به میهمانان نوروزی استان و به ویژه شهر مقدس مشهد دارند، خاطرنشان کرد: در اتحادیه هتلداران از 15 اسفند ماه 94 ستاد ویژه نوروز  تشکیل شد و همچنین یک تیم بازرسی متشکل از 25 نفر بازرس جهت انجام دو دوره بازرسی های پیش بینی شده از هتلها تشکیل شد.

رئیس اتاق اصناف مشهددر ادامه افزود:  دور اول بازرسی از هتلها که از 22 اسفند ماه آغاز و تا 28 اسفند ماه ادامه داشت منجر به 190 مورد بازرسی و در دور دوم بازرسیها که از 29 اسفند آغاز و تا 12 فروردین ادامه داشت جمعا 218 مورد بازرسی صورت پذیرفت.

وی با اشاره به تخفیف 10 تا 30 درصدی هتلها در هفته دوم به زائران خاطرنشان کرد: تعداد کل شکایات واصله و رسیدگی شده در طول ایام نوروز18 مورد و تعداد اخطاریه های صادر شده برای هتلها جهت اصلاخ وضعیت و بهبود خدمات جمعا 25 مورد بوده است .

شایان ذکر است:  تعداد 53بازرس از ساعت 30/8  صبح لغایت 20 شب در 5حوزه بازرسی مشغول خدمت به زائرین و مجاورین بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج (ع) بودند. 

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

 

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب