امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 19 مرداد ماه، 1399


کشف 14 تن آرد یارانه ای خارج از شبکه در مشهد
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : شنبه، 7 آذر ماه، 1394 تعداد بازدید: 1855

مدیر بازرسی و نظارت اصناف خراسان رضوی از کشف 14 تن آرد یارانه ای عرضه شده در خارج از شبکه توسط نانوایی های دولتی در مشهد خبر داد.احسان اصولی  گفت: این میزان آرد یارانه ای کشف شده دوباره در شبکه توزیع آرد (شرکت غله) قرار گرفت.وی گفت: نانوایی های دولتی از سهم آرد یارانه ای خود که باید

 به صورت نان به مردم به مردم عرضه شد، به صورت غیرقانونی به روستاییان می فروشند.
اصولی بیان کرد: برخی از نانوایی های دولتی نیز از آرد یارانه ای خود در شیفت شب نان پخته و برای مصرف صنف طباخی ها از جمله کله پزی ها و کبابی ها عرضه می کنند در حالی که این صنف باید نان مصرفی خود را از آزادپزها تهیه کند.
وی اظهار کرد : آزادپزها سهمی از آرد یارانه ای ندارند و فقط آنها می توانند در شیفت شب نان پخته و به صنف طباخی ها ارسال کنند.
مدیر بازرسی و نظارت اصناف خراسان رضوی گفت: طرح ویژه نظارتی بر نانوایی های مشهد از سوی بازرسان اصناف از 14 تیرماه امسال آغاز شده و تا 30 آبان ماه ادامه داشته که در این مدت 9 مورد تخلف از جمله عرضه آرد خارج از شبکه، نصب نکردن نرخ نامه، کم فروشی، گران فروشی، تقلب، نصب نکردن نرخ نامه، رعایت نکردن مسائل بهداشتی، تداخل صنفی و تغییر پخت ثبت شده است.
اصولی اظهار کرد: در این طرح تعداد دو هزار و 795 مورد بازرسی از نانوایی های مشهد انجام گرفته که منجر به تشکیل 895 مورد پرونده تخلف به ارزش یک میلیارد و 408 میلیون و 843 هزار ریال تشکیل شده و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
وی گفت: در بازرسی های انجام گرفته 83 مورد گران فروشی با جریمه 390 میلیون ریال، 321 مورد کم فروشی با جریمه 492 میلیون و 798 هزار ریال و 148 مورد عرضه خارج از شبکه آرد با جریمه 747 میلیون و 175 هزار ریال ثبت شده است.
وی بیان کرد: در این بازرسی ها موارد تقلب نظیر استفاده از افزودنی های غیرمجاز مانند جوهرقند، آسپرین و جوش شیرین از نانوایی های سطح شهر مشهد کشف شده است که متخلفان به پرداخت 100 میلیون و 480 هزار ریال جریمه شدند.
مدیر بازرسی و نظارت اصناف خراسان رضوی گفت: 280 مورد نصب نکردن نرخ نامه، 221 مورد رعایت نکردن مسائل بهداشتی، 10 مورد تخلف مربوط به تداخل صنفی و 23 مورد تخلف مربوط به تغییر پخت در بازرسی ها از نانوایی های مشهد ثبت شده است.
دو هزار و 795 نانوایی اعم از دولتی و آزادپز در مشهد مقدس فعالیت دارند.

منبع خبر:خبرگزاری ایرنا

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب