امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
سه شنبه، 21 مرداد ماه، 1399


رئیس اتاق اصناف مشهد خبر داد: رتبه سوم کشوری استان خراسان رضوی در صادرات کالا
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : شنبه، 16 آبان ماه، 1394 تعداد بازدید: 1124

در نشست مشترک هیئت رئیسه کمیسیون صادرات اتاق و جمعی از فعالین اصناف با رایزنان بازرگانی مستقر در کشورهای کابل، هرات، امارات، پاکستان، تایلند، پکن، گنجو، عمان، هندوستان  و نیز معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت، رئیس اداره تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعدادی از

 رؤسای اتحادیه های صنفی که روز پنج شنبه چهاردهم آبان ماه با حضور مدیرکل دفتر نمایندگیهای خارج از کشور سازمان توسعه تجارت ایران و در محل سالن کنفرانس اتاق اصناف مشهد برگزار گردید، راهکارهای افزایش و تسهیل مسائل مختلف در صادرات با کشورهای آسیای جنوب شرقی و کشورهای حوزه خلیج فارس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه رئیس اتاق اصناف مشهد با اشاره به اهمیت افزایش ارتباطات اصناف با سفارت خانه های ایران در سایر کشورها اظهار داشت : ما حدود 62 درصد تولید ناخالص داخلی مربوط به خدمات بخش بازرگانی داریم که در حوزه های حمل و نقل، هتلداری، رستوران و... بوده و عمده صادرات ما مربوط به محصولات خاصی همچون زعفران، مصنوعات پلاستیک و ملامین، فرش و صنایع دستی، مصنوعات فلزی، مواد غذایی و میوه، پوست و سالامبور، صنایع چوبی و مبلمان می باشد.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد محمود بنانژاد تصریح کرد: حدود 7 درصد صادرات کشور مربوط به استان خراسان رضوی بوده که از این بابت استان خراسان رضوی در زمینه صادرات دارای رتبه سوم در سطح کشور است که با توجه به ظرفیت و پتانسیل های مطلوبی که مشهد و استان خراسان رضوی دارد باید جایگاه بسیار بالاتری را در  این بخش داشته باشیم .

وی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم صادرات رمز بقاء هر کشوردر عرصه اقتصاد جهانی در بازار رقابتی است و استان خراسان رضوی با توجه به ورود سالانه حدود 20 میلیون زائر به مشهد مقدس در عرصه اقتصاد جهانی و بازار رقابتی جایگاه ویژه ای داشته و با ایجاد بازار خدماتی و بازرگانی در حوزه های حمل و نقل، هتلداری و رستوران رسته های متنوع شغلی را ایجاد نموده است.

محمود بنانژاد در ادامه افزود:  ما ظرفیت های بسیار خوب و ویژه ای را دربخش خدمات داریم و می توانیم آن را دربخش صادرات و جذب توریسم با توجه به جایگاه معنوی شهر مشهد مورد توجه قرار دهیم.

وی در ادامه افزود: ما در حال انجام کارویژه ای هستیم تا هیأتهای تجاری را به کشورهای مورد نظر اعزام نماییم و فرصت مناسبی را برای اصناف به وجود آوریم تا با مشاهده بازارهای جهانی، زمینه صادرات کالاهای ایرانی و نیز واردات کالاهای مورد نیاز ما فراهم گردد.

 

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب