امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
چهارشنبه، 9 مهر ماه، 1399


در دومین گردهمائی رؤسای اتاقهای اصناف استان رئیس اتاق اصناف مشهداعلام کرد: پیشبرد اهداف و برنامه ریزی صحیح با مکانیزاسیون اتاقهای اصناف شهرستانهای استان
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : دوشنبه، 23 شهريور ماه، 1394 تعداد بازدید: 2067

دومین گردهمائی رؤسای اتاقهای اصناف استان ساعت 30/8 صبح روز پنج شنبه 19 شهریورماه به میزبانی اتاق اصناف طرقبه و شاندیز در محل تالار آریسا با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی، رؤسای اتاقهای اصناف و  ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستانهای استان و

 نمایندگان استان در اتاق اصناف ایران برگزار گردید.

در این گردهمائی رئیس اتاق اصناف مشهد با اشاره به ادغام اتاق اصناف تولیدی و توزیعی مشهد اظهار داشت: در اتاق اصناف مشهد ساختار و شرح وظایف کمیسیون های شش گانه با همکاری 106، اتحادیه  تحت پوشش اتاق اصناف انجام و چشم انداز تعریف شده اتاق را پیگیری می نمایند.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد محمود بنانژاد خاطرنشان کرد: در حال حاضر یکی از فعالترین کمیسیونها، کمیسیون بازرسی و رسیدگی به شکایات است که نظارت برعملکرد اتحادیه ها اعم از صدور پروانه کسب، اموراداری، مالی و ... را برعهده داشته و طی سال گذشته عملکرد تعداد 30  اتحادیه را بررسی نموده که بستر مناسبی در چارچوب قانون و انجام تکالیف بموقع ایجاد نموده است.

عضو اتاق اصناف ایران با تأکید بر ساختار اجرایی و مستقیم نرم افزارهای مالی و اداری دربرقراری ارتباط با مرکز شهرستانها و اتحادیه های صنفی خاطرنشان کرد: در حال حاضرشهرستانهای چناران، قوچان، نیشابورو تربت حیدریه با استفاده از این نرم افزارها در برقراری ارتباط مستقیم با مرکز استان و اتحادیه های خود موفق عمل نموده و با استفاده از مکاتبات اتوماسیون اداری به مراتب از سطح مشکلات خود کاسته اند.

وی به معرفی چندین نرم افزار مورد استفاده در اتاق اصناف مشهد پرداخته و بیان داشت: نرم افزار مدیریت اعضاء یکی از نرم افزارهای کارآمد برای انتقال اطلاعات اعضاء صنف مربوطه به رؤسای اتاق های اصناف و اتحادیه های صنفی است که از موانع جمع آوری و آمارگیری اطلاعات اعضاء به طور محسوسی می کاهد.

محمود بنانژاد ضمن اشاره به نصب نرم فزار اجرائیات برای اتحادیه های صنفی در راستای ثبت اخطارها ، پلمب و فک پلمب های غیرمجاز ادامه داد: نرم افزار مالی اتحادیه ها از نرم افزارهای تحت وب بوده که از جمله مزایای مهم آن این است که اگر اتحادیه های صنفی در سرفصل بودجه انحرافی داشته باشند، سیستم اجازه ثبت سند به آنها را نخواهد داد.

رئیس اتاق اصناف مشهد به اعلام تشکیل کارگروههای و یژه وتخصصی مالیاتی، بهداشتی و صنوف کارگاهی پرداخته وتصریح کرد:  این کارگروهها به شناسایی مشکلاتی که موجب وارد کردن ضرر و زیان به واحدهای صنفی می شوند، پرداخته تا بتوانیم در چارچوب قانون و درجهت اهداف نظام دفاعیات لازم را انجام دهیم.

محمود بنانژاد با اشاره به راه اندازی کلاسهای آموزشی دارایی برای اعضاء هیئت مدیره اتحادیه هاص صنفی بیان داشت:  اتاق اصناف مشهد برای ارتباط با کلیه ی اتاقهای اصناف شهرستانها توسط نرم افزار اتوماسیون اداری اعلام آمادگی می نماید.

در ادامه برگزاری گردهمائی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت با اشاره به جلوگیری از بزرگ شدن شبکه توزیع و کوچک کردن این زنجیره تا حدامکان بر  تعامل و همکاری رؤسای کمیسیون های نظارت شهرستانها با رؤسای اتاق های اصناف درحدود اختیارات قانونی برای ایجاد واحدهای صنفی با اصول و شرایط جدید تأکید کرده و اظهار داشت: برای ورود اعضاء جدید شروط فنی و قانونی مورد نیاز است. برای مثال در واحدهای صنفی مواد غذایی شروط بهداشتی ، کافی شاپ فضای تنفس و نور، کافی نت وجود نیروی فنی و مجرب از اصول لازم و مهم دریافت مجوز است.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد راضیه علیرضایی با بیان این مطلب اضافه کرد: کمیته نرخگذاری در مرکز استان فعال شده و در صورت بروز مشکل در شهرستانها نیاز است تا با اطلاع رسانیهای بموقع این کمیته برای رفع مشکل آنها اقدام نماید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت  ضمن تأکید برعدم هزینه توزیع بیش از 15 تا 20 درصد قیمت تولید اعلام کرد: اراده بازار برای خروج از رکود باید برعرضه کالای داخلی باشد و رؤسای اتاق های اصناف و ادرات صنعت، معدن و تجارت بستر مناسب در خروج از رکود و حمایت بازاررا در این راستا پایه گذاری نمایند . 

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب