امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
سه شنبه، 1 بهمن ماه، 1398


تاکنون نظام درست سخت‌افزاری و نرم‌افزاری صندوق‌های فروش ارائه نشده است
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : دوشنبه، 12 مرداد ماه، 1394 تعداد بازدید: 843

رئیس اتاق اصناف ایران نبود شفافیت در فروش و مالیات اصناف را رد کرد و گفت: سازمان امور مالیاتی بیشتر اظهارنامه‌های مالیاتی اصناف را قبول ندارد و در سال گذشته ۸۰ درصد آن را رد کرد، علی فاضلی در گفتگوی ویژه خبری در پاسخ به ادعاهای وکیلی معاون سازمان مالیاتی با اشاره به فعالیت یک میلیون و ۴۰۰ هزار

 واحد توزیع، یکصد هزار بنگاه خدمات فنی و ۶۵۰ هزار واحد صنفی کوچک و متوسط در کشور گفت: از سال ۸۸ تا کنون مالیات اصناف همواره رو به رشد بوده است و مقایسه آن با افزایش مالیات حقوق پذیرفتنی نیست.

فاضلی افزود: ۶٫۵ میلیون شغل در اصناف ایجاد شده است و بخشی از مالیاتی که سازمان امور مالیاتی کشور معتقد است مالیات حقوق بگیران بشمار می رود، از این بخش است.

وی نبود شفافیت در فروش و مالیات اصناف را رد کرد و گفت: سازمان امور مالیاتی بیشتر اظهارنامه های مالیاتی اصناف را قبول ندارد و در سال ۹۳، ۸۰ درصد آن را رد کرد.

فاضلی با اشاره به اینکه از سال ۹۰ تا کنون روند واردات کالا و همچنین تولید در کشور سیر نزولی داشته و رکود بازار حاکم بوده است افزایش فروش اصناف را قابل قبول ندانست.

رئیس اتاق اصناف ایران افزود: خود سازمان امور مالیاتی کشور معتقد است که ۸۰ درصد اصناف کشور جزو اقشار کم درآمد جامعه هستند.

فاضلی همچنین با بیان اینکه ۲۹ اتحادیه تا کنون در اولویت نصب صندوق های فروش قرار گرفته اند و بخش اعظمی از آنها انجام شده است گفت: با این حال سازمان امور مالیاتی کشور نظام درست سخت افزاری و نرم افزاری برای آنها ارائه نکرده و هیچ گونه آموزشی هم در این زمینه به اصناف نداده است.

منبع خبر: سایت اتاق اصناف ایران

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 مالیات را مصرف‌کننده می‌پردازد نه شرکت !  [ سه شنبه، 10 مرداد ماه، 1396 ] 622 مشاهده
 شورای عالی مالیاتی  [ دوشنبه، 22 مهر ماه، 1398 ] 138 مشاهده
 کدرهگیری در معاملات مسکن اختیاری شد  [ يكشنبه، 11 آبان ماه، 1393 ] 936 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب