امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
سه شنبه، 6 اسفند ماه، 1398


اختلافات اصناف با سازمان امورمالیاتی
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : يكشنبه، 11 مرداد ماه، 1394 تعداد بازدید: 845

وجود گذشت چند روز، از آخرین مهلت ارسال اظهار نامه‌های مالیاتی، اختلافات اصناف با سازمان امور مالیاتی پابرجاست و این سازمان در مقابل اعتراضات اصناف به تعیین میزان مالیات بر اساس میزان درآمد، سیاست سکوت پیش گرفته است. موضوع پرداخت مالیات اصناف و اختلافات آنها با سازمان امور مالیاتی هر

روز وارد فاز جدیدی می‌شود به طوری که بعد از اعتراضات اولیه اصناف به این سازمان و عدم رسیدن به نتیجه، صنوف ظاهرا این بار شمشیر را از رو برای سازمان امور مالیاتی بسته‌اند.

در این هفته رئیس اتاق اصناف طی یک حرکت کم سابقه، با در اختیار دادن نامه‌ای سرگشاده به رسانه‌ها به انتقاد مستقیم از سازمان امور مالیاتی پرداخت، همچنین، رئیس اتاق اصناف و معاون سازمان مالیاتی کشور در یک برنامه تلویزیونی رو در روی یکدیگر قرار گرفتند و اظهارات تندی علیه یکدیگر مطرح کردند.

در این برنامه خبری فاضلی اعلام کرد که سازمان مالیاتی ۸۰ درصد اظهارنامه‌های اصناف را نپذیرفت و وکیلی نیز در پاسخ اعلام داشت که “توافق ما با اصناف اجباری بود”.

در همین رابطه خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در ادامه گزارش‌های “پای حرف مردم” درمیان اصناف و کسبه سطح شهر حضور یافت، که اظهار نظ‌رها را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد، گروهی با وجود افزایش ۱۸ درصدی مالیات مشکلی در خصوص پرداخت آن ندارند و اعلام می‌کنند که میزان مالیات تعیین شده صرفاً به صورت سلیقه‌ای تعیین می‌شود، این گروه همچنین مراحل اعترض به مالیات تعیین شده را زمان‌بر دانسته و علاقه ای به صرف وقت برای پیگیری ندارند.

اما برخی از اصناف که کاسبی پر رونقی نداشته‌اند از روند ثابت قیمت گذاری مالیات بدون توجه به وضعیت میزان کسب و کار گلایه می کنند.

منبع خبر: خبرگزاری تسنیم

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب