امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 4 اسفند ماه، 1398


با افزایش قیمت‌ها در ماه رمضان موافق نیستم
نویسنده: admin تاریخ ارسال : پنجشنبه، 21 خرداد ماه، 1394 تعداد بازدید: 320

 رئیس اتحادیه رستوران،چلوکباب،آشپزخانه ،کباب و حلیم‌پزان مشھد گفت: با افزایش قیمت‌ها در ماه رمضان موافق نیستم.

‌حسن امیریان در گفت‌وگو با خبرنگار ‌خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، با بیان این که به نظر من امسال نرخ جدیدی برای اقلام مختلف خوراکی از جمله حلیم و سوپ اعلام نمی‌شود، عنوان کرد: معمولا به منظور تعیین قیمت عمده مواد غذایی در ماه مبارک رمضان کمیته نرخ‌گذاری با حضور نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و 30 اتحادیه زیر نظر این کمیسیون تشکیل می‌شود که این کمیته همچنان برگزار نشده است.

‌وی با بیان این که هزینه‌های تولید این صنف افزایش آن‌چنانی نداشته است، گفت: با توجه به این امر پیش‌بینی می‌کنم امسال افزایش قیمتی نداشته باشیم، البته باید توجه داشت که در ماه مبارک رمضان در تمام کشورهای اسلامی اجناس با تخفیف عرضه می‌شود و این درست نیست که برخی منتظرند ماه رمضان برسد تا اجناس خود را گران کنند.

‌امیریان با بیان اینکه در سال گذشته اعضای صنف زیر نظر این اتحادیه افزایش قیمتی نداشتند، افزود: شخصا با افزایش قیمت در سال جاری موافق نیستم، چرا که هزینه‌های تولید افزایش آن‌چنانی نداشته است.

 رئیس اتحادیه رستوران،چلوکباب،آشپزخانه ،کباب و حلیم‌پزان خراسان رضوی در خصوص عرضه سوپ، شله، و حلیم توسط واحدهای غیر مجاز صنفی در ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: در حال حاضر 700 عضو مجاز و پروانه‌دار شامل چلوکبابی، رستوران، آشپزخانه و کباب و ‌حلیم‌پز زیر نظر اتحادیه هستند و پرونده حدود 80 عضو غیر مجاز نیز به دلیل مسائل بهداشتی و شهرداری در دست اقدام است.

‌وی با بیان اینکه عرضه سوپ، شله و حلیم توسط واحدهای غیر مجاز دامنگیر اعضای این اتحادیه شده است، گفت: مساله اصلی این است که امروزه آشپزی به یک علم تبدیل شده و اعضای غیر مجاز نباید نسبت به عرضه مواد غذایی که در تخصص‌شان نیست، اقدام کنند.

‌امیریان با اشاره به اینکه 70 درصد اغذیه‌فروشان در ماه رمضان اقدام به عرضه سوپ، شله و حلیم می‌کنند، گفت: به منظور جلوگیری از این امر 12 بازرس در 12 منطقه شهر مشهد برای بازرسی و نظارت در ماه مبارک رمضان آماده به کار می‌شوند.

‌وی همچنین در مورد چگونگی برخورد با مراکز غیر مجاز، عنوان کرد: در خواست داشتیم تا این مراکز به محض شناسایی پلمب شوند، اما متاسفانه روند رسیدگی به این گونه پرونده‌ها بیش از 15 روز به طول می‌انجامد.

‌قهوه‌خانه‌ها هم حلیم‌ عرضه می‌کنند

 رئیس اتحادیه رستوران،چلوکباب،آشپزخانه ،کباب و حلیم‌پزان مشھد در ادامه ضمن انتقاد از عرضه حلیم در قهوه‌خانه‌ها، گفت: پارسال تعداد کمی از این واحدها اقدام به عرضه شله، سوپ و حلیم ‌کردند و در سال جاری نیز این امر ادامه خواهد داشت اما ما با آن‌ها برخورد می‌کنیم.

‌امیریان در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص دریافت مالیات بر ارزش افزوده از مشتریان، عنوان کرد: اداره دارایی براساس مرحله ششم دریافت مالیات از رستوران‌ها، فست‌فودهای زنجیره‌ای و سفره‌خانه‌ها را در دستور کار دارد و این واحدها باید از مشتریان خود مالیات بر ارزش افزوده دریافت کنند، اما در حال حاضر این واحدها به علت از دست ندادن مشتری، از جیب خودشان مالیات می‌دهند.

‌وی در ادامه گفت: در حال حاضر آشپزخانه‌ها و کترینگ‌ها از دریافت مالیات بر ارزش افزوده از مشتری معاف هستند که احتمالا در مرحله بعدی موظف به اخذ ارزش افزوده خواهند بود.

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 نزول فرابورس همراستا با بورس  [ يكشنبه، 23 آذر ماه، 1393 ] 682 مشاهده
 بورس 94 در سه سناریو  [ شنبه، 16 اسفند ماه، 1393 ] 374 مشاهده
 کاهش ٤‌درصدی ارزش صادرات استان در بهار امسال  [ دوشنبه، 16 تير ماه، 1393 ] 699 مشاهده
 10مزیت ایران برای خارجی‌ها  [ يكشنبه، 12 مهر ماه، 1394 ] 438 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب