امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
پنجشنبه، 1 آبان ماه، 1399


رکود 41 درصدی در بازار مسکن
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : چهارشنبه، 20 خرداد ماه، 1394 تعداد بازدید: 765

بانک مرکزی در تازه‌ترین گزارش خود، آخرین اطلاعات مربوط به قیمت و حجم معاملات مسکن در اردیبهشت‌ماه 94 را اعلام کرد.  براساس این گزارش که دیروز منتشر شد، متوسط قیمت مسکن در شهر تهران در دومین ماه سال،

مترمربعی 3 میلیون و 900 هزار تومان بوده است که به میزان 2/ 0 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل – اردیبهشت 93 – کاهش داشته است.

همچنین، متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در اردیبهشت‌ماه امسال در مقایسه با فروردین 94، معادل 3/ 4 درصد افزایش یافته است. حجم معاملات خرید و فروش آپارتمان در شهر تهران بنا بر گزارش بانک مرکزی، 14 هزار و 265 هزار فقره بوده است که 41 درصد نسبت به اردیبهشت پارسال، کاهش داشته است. بانک مرکزی در شرایطی دیروز آخرین اطلاعات خود از قیمت مسکن را منتشر کرد که این آمار با اطلاعاتی که چند روز قبل در مورد وضعیت معاملات مسکن شهر تهران در اردیبهشت 94 از طرف دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی به نقل از سامانه رهگیری املاک منتشر شد، اختلاف جزئی دارد. براساس اعلام دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، میانگین قیمت هر مترمربع مسکن در شهر تهران طی اردیبهشت سال 94، برابر با4میلیون و 80 هزار تومان بوده است که این آمار نشان‌دهنده اختلاف 180 هزار تومانی قیمت مسکن به‌ازای هر مترمربع، نسبت به آمار اعلام شده از طرف بانک مرکزی است. بر مبنای اطلاعات سامانه رهگیری، قیمت هر مترمربع مسکن در اردیبهشت سال 94، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 4/ 1 درصد کاهش داشته است.

منبع خبر: روزنامه دنیای اقتصاد


 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب