امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 5 تير ماه، 1401


ضرورت تشکیل اتحادیه های صادراتی صنفی مشهد
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : پنجشنبه، 31 ارديبهشت ماه، 1394 تعداد بازدید: 726

نشست ضرورت تشکیل اتحادیه های صادراتی روز دوشنبه 28 اردیبهشت ماه سالجاری ساعت 11 صبح با حضوررئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، رئیس اتاق اصناف مشهدو10 نفر ازرؤسای اتحادیه های صنفی مربوطه در

 سالن جلسات سازمان صنعت، معدن و تجارت با هدف پیشنهاد تشکیل اتحادیه های صادراتی و نیز بررسی ظرفیتهای صادراتی صنوف و تحلیل موانع عدم توسعه برگزار گردید.

هادی مخملی، عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف مشهد پیرامون برگزاری نشست فوق اظهار داشت: رؤسای اتحادیه های صنفی در راستای تشکیل اتحادیه های صادراتی اتفاق نظر داشته و خواهان در چارچوب قراردادن فعالیتهای صادراتی در قالب تشکلهای صادراتی برای دفاع از حقوق اعضاء فعال درزمینه صادرات شدند.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد، عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف در ادامه افزود: باید بستر سازیهای مناسب صادراتی در کشورهای هدف انجام شده تا با اقدام به کار تحقیقاتی در کشورها و بازارهای خارجی اعضاء بتوانند کشور هدف را جهت فعالیت بهینه خود با اطلاعات کافی انتخاب نمایند.

وی با اشاره به فضای موجود و فعالیت در حوزه اقتصاد مقاومتی خاطر نشان کرد:  انسجام فعالیت های صادراتی اعضاء و رقابت اتحادیه های صادراتی به لحاظ بالا رفتن توان صادراتی جهت حضور در بازارهای هدف، آموزش به اعضاء برای بالابردن سطح اطلاعات از قبیل زبان های خارجی، مسائل گمرکی، قوانین و مقررات تجارت، اطلاعات بازار هدف و... دادن مشاوره حقوقی به اعضاء ، جلوگیری از عوامل بازدارنده در مسیر صادرات و هموار سازی راه صادرات، جلوگیری از رقابت منفی بین اعضاء، اعزام هیئتهای تجاری و برگزاری نمایشگاهها و...  از ضرورتهای موفقیت این طرح بوده که منجر به بالابردن سهم بازار کالای تولید ایرانی در بازارهای خارجی و افزایش ارزآوری خواهد شد.

هادی مخملی بیان داشت: یکی دیگر از مسائلی که در قالب اتحادیه های کشوری می توان دنبال کرد، انتقال اطلاعات صادرکنندگان به عنوان پیش قراولان اقتصادی به حوزه تولید در راستای سلیقه یابی ونیاز بازار جهت تولید صادراتی بازار هدف می باشد که برای تقویت حوزه تولید و نهضت کاهش قیمت و فرصت سازی های صادراتی یک الزام واجب است.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب