امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
سه شنبه، 18 مرداد ماه، 1401






تفویض اختیار نظارت بر بازار به اصناف نتایج بهتری دارد
نویسنده: admin تاریخ ارسال : دوشنبه، 10 تير ماه، 1392 تعداد بازدید: 2034

استاندار خراسان رضوی گفت: تفویض اختیار نظارت بر بازار و کنترل قیمت ها با همکاری اصناف آرامش را به همراه داشته و نتایج بسیار بهتری دارد.ˈمحمد حسین فروزان مهرˈ در مراسم گرامیداشت روز اصناف که در سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: اصناف همواره تعامل خوبی با مجموعه استانداری داشته اند و می توانند بازوی این نهاد در کنترل بازار و تنظیم قیمت ها باشند.

وی بیان کرد: خراسان رضوی به عنوان دومین نظام صنفی کشور به لحاظ تعداد واحدهای صنفی و نحوه خدمات رسانی مطرح است و اگر واحدهای صنفی ارتباط مطلوبی با زائران حضرت امام رضا (ع) در مشهد داشته باشند بی تردید جایگاه خود را در کشور تثبیت خواهند کرد.

او اظهار داشت: اصناف بازوان ستبر نظام هستند و در طول تاریخ همواره در همه فراز و نشیب ها حضور پررنگ داشتند که نقش آنها در جنبش تنباکو و مشروطیت دلیلی بر این مدعاست.

وی گفت: پس از انقلاب نیز بویژه در دوران جنگ تحمیلی اصناف نقش مهمی در جامعه ایفا کردند و حضور پررنگی در رویدادهای مختلف داشتند و دوشادوش ملت در همه عرصه ها مشارکت پرشوری از خود به منصه ظهور رسانیدند.

نماینده عالی دولت در خراسان رضوی با اشاره به خلق حماسه سیاسی در انتخابات 24 خرداد ماه و میزان مشارکت بالای مردم استان در مقایسه با نرم کشوری در این همه پرسی، گفت: امید است در حوزه حماسه اقتصادی نیز همه آحاد ملت بویژه اصناف یار و همراه مردم و دولت باشند.

فروزان مهر افزود: اصناف همواره یار و همراه دولت در تنظیم بازار و ایجاد یک ارتباط دو سویه و تعامل نزدیک در زنجیره تولید، توزیع و مصرف بوده و هستند.

وی اظهار امیدواری کرد با حضور اصناف در پروژه های مربوط به تنظیم بازار و طرحهای مختلف شاهد بالندگی بیشتر این تشکل اجتماعی باشیم.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اقدامات استانداری برای تسهیل روند کار اصناف گفت: انتهای ساعات کار اصناف که پیشتر در مشهد 24 شب تعیین شده بود با درخواست آنها این محدودیت برداشته و زمان تعطیلی صنوف به صاحبان آنها واگذار گردید.

فروزان مهر اظهار داشت: همه خواسته های اصناف خراسان رضوی به مدیران مربوطه در استانداری انتقال یافته و با بررسی آنها به نتیجه خواهد رسید.

وی بیان کرد: اصلاحیه قانون نظام صنفی نیز در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد و اگر اصناف خراسان رضوی گمان می کنند برخی موارد در این قانون از طریق استانداری قابل پیگیری خواهد بود، این مجموعه آماده همکاری است.













کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب