امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
سه شنبه، 18 مرداد ماه، 1401


13 درصد واحدهای صنفی خراسان رضوی پروانه کسب ندارند
نویسنده: admin تاریخ ارسال : دوشنبه، 10 تير ماه، 1392 تعداد بازدید: 2542

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: از مجموع 191 هزار و 622 واحد صنفی در این استان، 25 هزار و 815 واحد پروانه کسب ندارند.ˈناصر فخر موحدیˈ روز یکشنبه در مراسم روزملی اصناف افزود: 165 هزار و 807 واحد صنفی دارای پروانه کسب در این استان در بخش های تولیدی، توزیعی، خدماتی و فنی فعالیت می کنند.

وی گفت: تمام واحدهای صنفی خراسان رضوی زیر نظر اتحادیه ها و مجامع امور صنفی به فعالیت مشغول هستند که نقش مهمی در عرصه تولید و عرضه کالا ایفا می کنند.

او اظهار داشت: بزرگترین هدف سازمان صنعت، معدن و تجارت در بخش اصناف، یکپارچه سازی صنایع تولیدی و حمایت از تولیدات در بازارهای خارج از کشور است.

وی برپایی نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا، فروش های فوق العاده و پرداخت تسهیلات را از جمله اقدامات حمایتی سازمان صنعت، معدن و تجارت از بخش اصناف برشمرد.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در بخش حمایت از اصناف طی سال گذشته افزود: پارسال در پی امضای تفاهم نامه بین شورای کشوری اصناف و وزارت متبوع ارائه صندوق های مکانیزه فروش به اصناف به تصویب رسید که در سال جاری توزیع خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اجرای نظام ملی طبقه بندی و خدمات شناسه کالا (ایران کد یا طرح شبنم)، اصلاح نظام توزیع و توسعه فروشگاه های زنجیره ای عرضه کالا، راه اندازی سامانه الکترونیکی امن معاملات املاک و مستغلات را از دیگر اقدامات این نهاد در حوزه اصناف طی سال گذشته عنوان کرد.

فخر موحدی اظهار داشت: طرح شبنم که پارسال ویژه کالاهای خارجی اجرا شد امسال برای تولیدات داخل کشور اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: یکپارچه سازی اتحادیه های شهرستان مشهد از خواسته های صنوف بود که مورد موافقت مسوولان قرار گرفت و امسال به مرحله اجرا درخواهد آمد.

 

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب