امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
پنجشنبه، 16 مرداد ماه، 1399


قیمت در مسکن وابسته به شرایط روز است
نویسنده: admin تاریخ ارسال : دوشنبه، 27 خرداد ماه، 1392 تعداد بازدید: 1171

رئیس اتحادیه املاک مشهد با بیان اینکه قیمت در مسکن وابسته به شرایط روز است، می‌گوید: از آنجایی که درآمد ناشی از اجاره در حال حاضر برابر با تورم روز نیست؛ از همین‌رو مالکانی هم که به دنبال فروش ملک خود به بهترین قیمت هستند تمایلی به اجاره دادن آن ندارند.

نادر عابدزاده در ادامه گفت: در اجاره دادن ملک حدود 15 و نیم درصد سود نسبت به درآمد اجاره‌نشینی است؛ در‌حالی‌که در سایر قسمت‌ها سودها بیشتر از این حرف‌هاست؛ از‌همین‌رو تمایل به سمت خانه‌های خالی رفته است.
وی با اشاره به افزایش 82 درصدی قیمت زمین و52 درصدی قیمت آپارتمان در سال گذشته، می‌افزاید: با وجود اینکه مبلغ اجاره‌ها از توان مستاجران بالاتر رفته است؛ اما با این وجود درآمدها به سرمایه‌گذاری‌های مالک نمی‌رسد و این می‌شود که تمایل افراد به این سمت می‌رود که خانه‌های خود را خالی نگه دارند تا به‌موقع به فروش برسانند.به گفته وی مالک، خانه‌اش را خالی نگه می‌دارد تا بتواند در بهترین زمان که قیمت‌ها هم در وضعیت خوبی است به فروش برساند.
البته عابدزاده از تنبیه‌های در نظر گرفته شده برای مالکان خانه‌های خالی هم یاد می‌کند و با انتقاد از آن می‌گوید: برخوردها با مالکان خانه‌های خالی عمدتا به سمت سیاست‌های تنبیهی رفته است که این امرجواب‌گو نیست و برای سامان‌دهی این وضعیت باید سیاست‌های تشویقی در نظر گرفته شود.
وی معتقد است که اگر تشویق‌هایی همچون برداشتن مالیات از خانه‌های اجاره‌ای و دادن تسهیلات به افرادی که در بحث اجاره دادن فعال هستند صورت بگیرد تا حدود زیادی ماجرای خانه‌های خالی هم سامان می‌پذیرند.
وی تاکید می‌کند: البته باید در نظر گرفت که کسی که خانه به او تعلق دارد و ملک مربوط به اوست هر اختیاری در خصوص ملکش دارد و ما حق دخالت در این قضیه را نداریم مگر اینکه مجلس شورای اسلامی قانونی در این خصوص وضع کند.

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 بورس در قله 80 هزار واحدی  [ پنجشنبه، 21 ارديبهشت ماه، 1396 ] 348 مشاهده
 پیشتازی بورس در بین بازارهای موازی در سال 94  [ دوشنبه، 24 فروردين ماه، 1394 ] 782 مشاهده
 پسته صادراتی نصف قیمت داخلی!  [ شنبه، 4 مرداد ماه، 1393 ] 906 مشاهده
 لغو برپایی نمایشگاه‌های بهاره  [ سه شنبه، 6 اسفند ماه، 1398 ] 183 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب