امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
دوشنبه، 7 مهر ماه، 1399


پیگیری ممنوعیت چاپ آگهی واحدهای صنفی بدون پروانه کسب در رسانه ها
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : دوشنبه، 15 دي ماه، 1393 تعداد بازدید: 616

پیرو جلسه هجدهم آذرماه سالجاری در دفتر معاون دادستان اموراجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و نیز به منظور پیگیری مصوبات جلسه مذکور روز چهارشنبه دهم دی ماه ساعت 8 صبح نشستی با حضورهیئت رئیسه اتاق اصناف مشهد، اصحاب رسانه و جمعی از مسئولین ذیربط  در محل اتاق اصناف برگزار شد.

در این نشست، رئیس اتاق اصناف مشهد با اشاره به وظیفه خطیر رسانه ها در امور فرهنگی و اجتماعی اظهار داشت : هدف از برگزاری این جلسه بحث و تبادل نظر در راستای ساماندهی آگهی های تبلیغاتی و اجرایی شدن تبصره 3 ماده 17 قانون نظام صنفی مبنی بر ممنوعیت  چاپ  وانتشار آگهی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب معتبر در رسانه ها است.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد محمود بنانژاد مشهدی بیان داشت: تخلفات واحدهای صنفی پروانه دار به دلیل وجود سوابق صنفی آنها در اتحادیه ها و اتاق اصناف ، امکان پیگیری تخلف آنها از سوی شاکی دراتحادیه مربوطه و یا واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف خواهد بود، درحالیکه تخلفات  افراد فاقد پروانه کسب به دلیل عدم وجود سوابق صنفی  قابل پیگیری نیستند.

وی در ادامه افزود: رسانه ها علاوه برنقش اطلاع رسانی، مجموعه های انتفاعی بوده که به دنبال درآمدهای خاص خود هستند در حالیکه رسالت فرهنگی و اجتماعی رسانه ، ایجاب می کند که در چارچوب قانون حرکت نموده که چاپ این آگهیها برای مردم مسائل و مشکلات مختلفی را ایجاد ننماید .

محمود بنا نژاد مشهدی خاطرنشان کرد: بانک اطلاعاتی اصناف برروی سرورهای واحد فن آوری اطلاعات اتاق اصناف مشهد در حال تکمیل بوده که تسریع در پاسخ استعلام پروانه های کسب برای رسانه ها را تسهیل خواهد کرد.

وی اظهار امیدواری کرد تا قانون به درستی اجراء شده، رسانه ها به تأمین منافع مالی خود رسیده و مردم هم متضرر نگردند.

 

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب