امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 4 اسفند ماه، 1398


استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان کلید خورد
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : چهارشنبه، 19 آذر ماه، 1393 تعداد بازدید: 869

سازمان امور مالیاتی کشور برای استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده صادرکنندگان دست به کار شد و دفتر رسیدگی و استرداد این سازمان طی نامه‌ای، از دفتر خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت خواست تا فهرست صادرکنندگانی را که متقاضی استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداختی به گمرک هستند، در اختیار این

دفتر قرار دهد. به گزارش اتاق بازرگانی تهران، پس از آنکه وزیر صنعت، معدن و تجارت در اواخر شهریور ماه سال جاری موضوع بلوکه شدن طولانی مدت استرداد مالیات بر ارزش افزوده را با وزیر اقتصاد و دارایی در میان گذاشت، سازمان امور مالیاتی و دفتر رسیدگی و استرداد این سازمان آمادگی خود را برای رسیدگی به این موضوع اعلام و در گام نخست، خواستار دسترسی به مشخصات و اطلاعات صادرکنندگانی شد که متقاضی استرداد مالیات بر ارزش افزوده پرداختی به گمرک ایران هستند.
در همین خصوص، دفتر خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران که طرف مقابل این موضوع با سازمان امور مالیاتی است، از اتاق‌های بازرگانی، اتحادیه‌ها و تشکل‌ها خواست تا فهرست صادرکنندگان این بخش راکه تاکنون اقدامی در این رابطه از سوی اداره امور مالیاتی صورت نگرفته است در اختیار دفتر خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت قرار دهند. براساس قانون صادرات از هرگونه مالیات معاف است و در مورد مالیات بر ارزش افزوده نیز در قانون بودجه سال 93 کل کشور تاکید شده که چنانچه سازمان امور مالیاتی، مالیات بر ارزش افزوده از صادرات کالاهای غیرنفتی دریافت کند، اداره‌های امور مالیاتی مکلفند بلافاصله پس از انقضای مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی استرداد این مالیات را انجام دهد. همچنین مطابق قانون سازمان امور مالیاتی باید وجوه دریافتی بابت مالیات بر ارزش افزوده از صادرکنندگان را حداکثر پس از 15 روز مسترد کند در حالی که این اقدام تاکنون صورت نگرفته است. حال با توجه به دستور جدید سازمان امور مالیاتی به نظر می‌رسد که صادرکنندگان یک گام به استرداد ارقام پرداختی خود تحت عنوان مالیات بر ارزش افزوده نزدیک شده‌اند.

منبع خبر: روزنامه دنیای اقتصاد


 
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 افزایش 22 درصدی مالیات رمشاغل در سال 94  [ چهارشنبه، 1 بهمن ماه، 1393 ] 901 مشاهده
 نرخ مالیات صفر برای صادرات  [ دوشنبه، 21 ارديبهشت ماه، 1394 ] 1027 مشاهده
 مالیات برارزش افزوده خودرو ابهام ندارد  [ سه شنبه، 15 مهر ماه، 1393 ] 1088 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب