امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 4 اسفند ماه، 1398


رییس اتحادیه فروشندگان گیاهان دارویی مشهد خبر داد
نویسنده: admin تاریخ ارسال : يكشنبه، 15 بهمن ماه، 1391 تعداد بازدید: 8769

پرتال جامع اتاق اصناف مشهد مقدسرییس اتحادیه فروشندگان گیاهان دارویی مشهد گفت: تا کنون بیش از  2 هزار نفر در کلاس های آموزشی اتحادیه شرکت کرده و فارغ التحصیل شده اند.

به گزارش روابط عمومی مجمع امور صنفی توزیعی و خدماتی مشهد، سید حسن بخارایی بیان کرد: کارآموزان پس از گذراندن 3 دوره آموزشی با عنوان های دوره بهره برداری گیاهان دارویی، کاربران گیاهان دارویی و مشاوران گیاهان دارویی مدرک خود را دریافت می کنند.

بخارایی اظهار داشت: شرکت در دوره های آموزشی موجب افزایش مهارت و سطح علمی فعالان این صنف می شود که با توجه به پیشرفت هر روزه علم، امری ضروری به نظر می رسد.

وی افزود: شناخت گیاهان دارویی مورد تایید سازمان بهداشت جهانی، نحوه صحیح مصرف، شناخت عوارض جانبی و  منع مصرف‌ها، شناخت بیماری‌ها و کاربرد گیاهان دارویی در بیماری‌ها، آناتومی و شناخت اعضای بدن، اصول تغذیه در طب سنتی و طبع شناسی مواردی است که در دوره های آموزشی 3 گانه فرا گرفته می شوند.

رییس اتحادیه فروشندگان گیاهان دارویی مشهد در خصوص شورای حکما عنوان کرد: 2 روز در هفته شورایی با عنوان "شورای حکما" در اتحادیه تشکیل می شود که تمام اعضای آن عضو جامعه گیاه درمانی به همراه پزشکان متخصص در طب گیاه درمانی هستند که درباره درمان بیماری های خاص مشورت و سالانه بالغ بر 2 هزار بیمار را معاینه می کنند.

بخارایی با اشاره به افزایش بی رویه قیمت گیاهان دارویی گفت: طی 2 سال اخیر قیمت گیاهان دارویی افزایش چشمگیری داشته است که علت عمده آن کاهش رغبت مردم در جمع آوری اولیه این محصولات است که باعث کمبود آن در بازار شده است.

وی همچنین وجود واسطه ها را در این افزایش قیمت مؤثر دانست و اظهار داشت: عدم وجود ثبات در بازار، فروشندگان را دچار سردرگمی کرده و افزایش مستمر قیمت هابه گونه ای است که فروشندگان توانایی جایگزین کردن محصولات فروخته شده را ندارند.

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 جریان معکوس در بورس تهران  [ چهارشنبه، 20 ارديبهشت ماه، 1396 ] 369 مشاهده
 حقیقی‌ها نقش آفرینان اصلی رونق بازار  [ يكشنبه، 19 بهمن ماه، 1393 ] 538 مشاهده
 رسوب ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالای اساسی در گمرکات  [ شنبه، 31 فروردين ماه، 1398 ] 189 مشاهده
 عرضه گوشت وارداتی به منظور تنظیم بازار  [ چهارشنبه، 21 تير ماه، 1396 ] 271 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب