امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
چهارشنبه، 10 خرداد ماه، 1402


خانه‌های خالی تحمل مالیات ندارند
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : يكشنبه، 4 آبان ماه، 1393 تعداد بازدید: 1589

معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: بازار مسکن با توجه به شرایط فعلی تاب و تحمل اجرای طرح مالیات بر خانه های خالی را نخواهد داشت.

محمد پژمان، رییس سازمان ملی زمین و مسکن درباره طرح مالیات بر خانه‌های خالی اظهار کرد: هر تصمیمی که در این زمینه گرفته می‌شود باید همه‌جانبه باشد، به گونه‌ای که اگر فقط بخواهیم از یک بخش مالیات بگیریم،

کار درستی نیست.

وی با بیان این‌که مالیات خودش باید موجب رونق اقتصادی شود، تصریح کرد: قرار نیست که حوزه مسکن با گرفتن مالیات سرکوب شود.

رییس سازمان ملی زمین و مسکن در ادامه گفت:‌ اگر بخش مسکن براساس ابعاد و اندازه میزان مالیاتی که در آن اخذ می‌شود خودش مولد باشد، خود می‌تواند آن حوزه را تقویت و تعدیل اقتصادی کند.

پژمان تاکید کرد: تنها در صورتی می‌توان گفت اجرای طرح مالیات بر خانه‌های خالی طرح مثبتی است که موجب سرخوردگی فعالان این بخش نشود.

وی با اشاره به این‌که در اجرای این طرح اختلاف نظراتی وجود دارد، ادامه داد: برخی معتقدند که این بخش تاب، توان و تحمل اخذ این مالیات را ندارد و گروهی هم معتقد هستند اضافه ارزش‌هایی که در این حوزه وجود دارد باید به نفع عموم به عنوان مالیات اخذ شود.

رییس سازمان ملی زمین و مسکن خاطرنشان کرد: مطرح شدن طرحی مانند مالیات بر خانه‌های خالی با توجه به شرایط موجود نشان می دهد حوزه مسکن تاب تحمل اجرای این طرح را نخواهد داشت.

منبع خبر خبرگزاری ایسنا

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب