امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
سه شنبه، 1 بهمن ماه، 1398


کالاهای اساسی مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده نیستند
نویسنده: admin تاریخ ارسال : شنبه، 28 ارديبهشت ماه، 1392 تعداد بازدید: 1325

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان مالیاتی گفت: همه کالاها و خدمات به استثنای کالاهای اساسی ، کشاورزی و خدمات بهداشتی مشمول مالیات بر ارزش افزوده هستند.

 

علیرضا طاری بخش گفت: از سال 1387 ( آغاز اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده ) تاکنون در پنج مرحله مودیان فراخوان شده اند و در مجموع حدود 355 هزار مودی در سامانه مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام کرده اند.

طاریبخش افزود: در ابتدای اجرای این قانون سهم مالیات بر ارزش افزوده درصد ناچیزی بود؛ اما پارسال  22 درصد از کل مالیات های مستقیم و غیر مستقیم  را به خود اختصاص داد.

وی با اشاره به میانگین سهم 37 درصدی مالیات های مستقیم و غیر مستقیم در بودجه دولت گفت: از این میزان سهم مالیات بر ارزش افزوده بسیار ناچیز است.

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان مالیاتی افزود: در سال های آینده علاوه بر افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده، دامنه شمول مودیان نیز توسعه می یابد و جایگاه آن برجسته تر خواهد شد.

معاون مالیات برارزش افزوده سازمان امورمالیاتی از ضرورت درج رقم مالیات بر ارزش افزوده در برگه های فروش و صورت حساب خرید مشتری خبر داد و  گفت: اگر این رقم در برگه های فروش قید نشود، بر اساس اطلاعات موجود درسامانه های الکترونیکی یا سابقه پرونده شغلی، فروش برآورد و مالیات آن دوباره محاسبه و وصول می شود.

وی در پاسخ به اینکه برخی طلا فروشان رقم مالیات برارزش افزوده را قید نمی کنند ، افزود: بیشتر فروشندگان و طلا فروشان رعایت می کنند و اگر برخی تخلف کنند مالیات از آنان دوباره دریافت می شود.

طاری بخش، درباره وصول مالیات هایی که قبلا مودیان به موجب اسناد و مدارک مستند پرداخت کرده اند ، گفت: این موارد به عنوان اعتبار مالیاتی پذیرفته می شود و تفاوت را به عنوان مالیات ، وصول و به حساب خزانه دولت واریز می کنیم.

وی مهمترین علت اجرا نشدن کامل قانون مالیات بر ارزش افزوده را آگاه نبودن برخی از کسبه و صنف طلا فروشان اعلام کرد.

طاریبخش افزود: برخی هم مشکلات اجرایی و ساختاری را عامل اصلی آن می دانند که مورد قبول نیست.

وی گفت: همه مودیان باید قانون را به طور کامل اجرا و براساس آن شش درصد مالیات برارزش افزوده را وصول و در مهلت سه ماهه ای که قانون تعیین کرده است ؛ به دولت پرداخت  کنند.

معاون مالیات برارزش افزوده سازمان امورمالیاتی افزود: چنانچه مودیان این قانون را رعایت نکنند ، ماموران مالیاتی برابر مقررات مالیات را بر اساس آخرین نرخ مالیاتی محاسبه  ، وصول و به حساب خزانه دولت واریز می کنند.

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 اصناف در اجرای هدفمندی یارانه ها نقش مهمی ایفا کردند  [ دوشنبه، 28 مرداد ماه، 1392 ] 1551 مشاهده
 فرمول پاکسازی رکود مسکن  [ شنبه، 20 شهريور ماه، 1395 ] 326 مشاهده
 آزادسازي قيمت نان، توليد و عرضه را رقابتي مي‌كند  [ يكشنبه، 6 مهر ماه، 1393 ] 728 مشاهده
 رشد 10 درصدی حجم معاملات قراردادهای آتی بورس کالا  [ شنبه، 11 مرداد ماه، 1393 ] 903 مشاهده
 تحریک مضاعف بخش مسکن  [ دوشنبه، 13 دي ماه، 1395 ] 277 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب